27 października w ramach Wrocławskich Dni Recyklingu uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach warsztatowych tworzenia przypinek w Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży przy ulicy Kołłątaja we Wrocławiu. Podczas krótkiej pogawędki uczniowie przypomnieli sobie zasady segregowania odpadów, następnie przystąpili do wykonywania według własnego pomysłu, projektów przypinek, jedna o tematyce ekologicznej, druga o dowolnej treści. Mieli do dyspozycji kolorowy papier, mazaki, kredki, różnokolorowe brokaty itp. Następnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu i opiekuna zajęć, nakładali swoje gotowe projekty na metalowe przypinki i wkładali do urządzenia zgrzewającego projekt na papierze z metalem. Uczniowie podczas zajęć mogli wykazać się swoją kreatywnością i pomysłowością, równocześnie wzbogacić po raz kolejny swoją wiedzę z zakresu zagadnień ekologicznych.

ID