Tamborrada, to baskijskie święto bębnów organizowane corocznie w San Sebastian, które wraz z Wrocławiem zostało ogłoszone Europejską Stolicą Kultury 2016. W tym roku odbyła się I Wrocławska Tamborrada, w której wraz z Gimnazjum Nr 5 braliśmy udział. Spotkaliśmy się z uczniami wielu szkół 30 kwietnia na Placu Nowy Targ. Nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, w tym Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Uczestniczyliśmy w części artystycznej projektu, która była oparta na utworach wyśpiewywanych i wygrywanych przez uczniów na własnoręcznie wykonanych instrumentach perkusyjnych: Marsz San Sebastian oraz piosenka WrocLove. Było to ciekawe doświadczenie, świetnie się bawiliśmy, a na pamiątkę zostały nam piosenki i rytmy, kolorowe koszulki wręczane uczestnikom zabawy oraz zdjęcia.

fotografie