Dzień Czytania w Szkole Podstawowej nr 97 im. Jana Brzechwy we Wrocławiu odbędzie się pod hasłem „Zaczytany wtorek”. Planowane działania:

1. Prezentacja przestrzennych prac uczniów w holu szkoły – efektów projektów edukacyjnych: „Z wizytą w Akademii Pana Kleksa” oraz „Pałace Posejdona”.
  2. Każdy uczeń przynosi swoją ulubioną książkę
  3. Na lekcjach każdy nauczyciel przeznacza 10 minut na ciche czytanie.
  4. Wtorkowe ciche przerwy z książką.
  5. Głośne czytanie wybranego fragmentu książki A. Nożyńskiej „Moje najwspanialsze święta” (dzieci kl. 1 – 5) oraz Ch. Dickensa „Opowieść wigilijna”.
  6. Wystawa poświęcona życiu i twórczości Olgi Tokarczuk w bibliotece szkolnej.
  7. Umieszczenie informacji na stronie www szkoły, w dzienniku elektronicznym oraz gablocie informacyjnej na temat wydarzeń czytelniczych w dniu 10 grudnia 2019 roku.

Umieszczenie w gablocie informacyjnej dla rodziców propozycji tytułów
do wspólnego czytania z dziećmi, szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, do wypożyczenia w bibliotece szkolnej.

KB