„Odczarować” sposób widzenia matematyki wśród uczniów. Przez ostatnie miesiące podejmowane były działania, które pokazywały, że matematyka może także bawić.

I Dzień Kropki

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Również w naszej szkole uczniowie klas 4-8 rana cieszyli  się tym dniem! Najpierw obejrzeli krótki film.

Następnie odbyły się krótkie pogadanki na temat obejrzanego filmu.  Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część obchodów tego dnia- prace plastyczne wykonane wyobraźnią naszych uczniów. Dodatkowo nasi wychowankowie podejmowali inne wyzwania, w których główną bohaterką była KROPKA m.in. zapisywali swoje imiona przy użyciu alfabetu Braille’a

II Dzień Tabliczki Mnożenia

01 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Tego dnia uczniowie klas czwartych mogli zostać Ekspertami Tabliczki Mnożenia.

Dodatkowo tworzyli kolorowe mandale- oczywiście tutaj także musieli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia.

III Jesienny Konkurs Matematyczny

07 października uczniowie klas 7 i 8 wzięli udział w I edycji szkolnego Jesiennego Konkursu Matematycznego.

Miał on nietypową formę- większość zadań była zaszyfrowana. Uczestnicy musieli zatem wykazać się nie tylko wiedzą czysto matematyczną, ale również umiejętnością analitycznego myślenia.

Zwycięzcą został Timofei Kniuk z klasy  7a.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy- rywalizacja była naprawdę zacięta.

Zespół matematyków