Szanowni Rodzice,

media podają niepokojące informacje o powrocie do Polski bardzo niebezpiecznej gry „ Niebieski Wieloryb”. Ostrzegałam Państwa o tej grze przed trzema laty. Niestety policja ma dowody na jej powrót.

Na czym polega „Niebieski Wieloryb”?

Dzieci i młodzież mają wykonywać zadania zlecane przez innych jej użytkowników. Początkowe etapy polegały np. na robieniu zdjęć. Każdy kolejny etap był bardziej niebezpieczny.

Uczestnicy gry rejestrowali się na stronie internetowej, podając pełne dane osobowe, w tym swój numer telefonu. Każdego dnia rano przez 50 dni dziecko dostawało nowe zadanie. Zadania to np. dokonywanie samookaleczeń i brak snu. Finałem miał być samobójczy skok z wieżowca. Na świecie odnotowano wiele przypadków, które obejmowały m.in. liczne samookaleczenia. Nie wiadomo, jak będzie teraz.

Wielu rodziców nie rozmawia z dziećmi o ich problemach oraz niebezpieczeństwie, jakie może spotkać je w sieci. Z badań wynika, że tylko 13 proc. rodziców stosuje oprogramowanie filtrujące w komputerze dziecka. Jeśli nie zainstalowaliście Państwo takiego programu, sprawdzajcie jakie strony otwiera dziecko. Dla dobra dziecka rozmawiajcie i przypominajcie o grożącym mu niebezpieczeństwie!

Przypominam ważny kontakt w przypadku, gdy przerastają nas problemy i mamy wrażenie, że nikt nie zdoła nam pomóc!

LINIA WSPARCIA 800 70 222 lub czat online: https://liniawsparcia.pl/

Z pozdrowieniami i życzeniami wszystkiego dobrego dla Państwa i Dzieci