3A i 5A W HUMANITARIUM

Uczniowie przenieśli się w świat, w którym nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Fachowcy odkryli dla nich tajniki optyki, a interaktywne eksponaty na wystawie pt. „ Szkiełko i oko – tajemnice optyki” utrwaliły tę wiedzę. Nauce towarzyszyła oczywiście świetna zabawa. Uczniowie mieli szansę polatać na miotle, zostać więźniem kalejdoskopu, pochodzić w „obłędnym” pokoju oraz poprzeglądać się w zaczarowanych zwierciadłach.  Uczestniczyli także w warsztatach. Klasa 3a wzięła udział w warsztacie „Kostki kąpielowe”, w trakcie których uczniowie wytwarzali kostki do kąpieli ze środków spożywczych dostępnych w każdym domu. Klasa 5a uczestniczyła w warsztacie „Drugie Zycie kartonu”, podczas którego uczniowie dowiedzieli się, co to jest recycling i jak można wykorzystać przedmioty, które zostały przez nas wyrzucone. Zrobili także portfele z opakowań po mleku czy sokach.

fotografie