W dniu 27.03.2019 odbyła się XIII edycja Konkursu Recytacji w Języku Angielskim dla uczniów klas czwartych, piątych i szóstych Szkół Podstawowych. W tym roku gościliśmy 85 uczniów z 24 szkół. W ekscytującej atmosferze rywalizowano na bardzo wyrównanym poziomie. Dla uczestników i nauczycieli przygotowaliśmy poczęstunek – pieczone przez uczniów ciasta, ciasteczka, ciepłą kawę, herbatę oraz wodę mineralną. W pierwszej przerwie nasi goście zostali zaproszeni na fragmenty lekcji otwartych: języka polskiego – prowadzoną przez Panią Edytę Reinhard, matematyki – Panie Barbara Gibasiewicz i Andżelina Sromek; przyrody – Pan Robert Chmielowski oraz j. angielskiego – Pani Bożena Kaszubińska oraz spacer po szkole, podczas którego uczniowie klasy 7c i 8a opowiadali o życiu naszej szkoły, wydarzeniach, przedsięwzięciach, projektach czy profilach klas: sportowym i językowym.

Nagrody za V pierwszych miejsc przyznawało jury w składzie: organizator i pomysłodawca Pani Anna Kłosińska – Kucharzewska, organizator Pani Maria Dziedzic oraz wybrani przez ogół nauczycieli przedstawiciele opiekunów szkół podstawowych – Panią Dorotę Jarosz z SP 58 i Pana Grzegorza Matwiszyna z SP 1. Nagrodzono : miejsce V – Konstancja Rubin z SP 20; miejsce IV – Sandra Buczek z SP w Psarach; miejsce III – Agata Grzech z SP 83; miejsce II – Zofia Radomska z SP 30 oraz miejsce I –Emilia Wnuk z SP 20.

Opiekunowie Szkół Podstawowych również oceniali uczestników Konkursu. Przyznali oni Nagrodę Publiczności Pawłowi czarnemu z SP 36. ze Szkoły Podstawowej nr 97.

Konkurs upłynął w bardzo miłej atmosferze, przy pełnym zaangażowaniu uczniów klasy sportowej 7c wychowawstwa Pani Anny Kłosińskiej – Kucharzewskiej i klasy sportowej 8a wychowawstwa Pana Łukasza Gałana.

Każdy z naszych gości otrzymał specjalnie dla niego zaprojektowany Dyplom Uczestnictwa a Opiekunowie specjalne podziękowanie, za tak wspaniałe przygotowanie uczniów do Konkursu.

Serdecznie zapraszamy ponownie za rok!