W marcu nasze siatkarki i siatkarze z klas 6 i 5 walczyli o medale Mistrzostwa Wrocławia Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini siatkówce „4” i „3”. Do tej pory „nasi” wszystko wygrywali. Ostatni test zdawaliśmy na boiskach Sp 50. W finałach spotkało się  6 najlepszych drużyn Wrocławia w kategorii dziewcząt i chłopców, podzielonych na dwie grupy po trzy drużyny. W grupach grano systemem każdy z każdym. Po fazie grupowej dwie najlepsze drużyny grały na krzyż wyłaniając ekipy, które walczyły o miejsca 1-2 oraz 3-4. Drużyny, które zajęły trzecie miejsca w grupach grały mecz pocieszenia o 5-6 miejsce.

Zmagania o medale rozpoczęły dziewczęta klas 6. Na naszej drodze stanęły drużyny Sp3 i Sp50. Po zaciętych i bardzo wyrównanych meczach nasze siatkarki wyszły z grupy z drugiego miejsca. W półfinale trafiliśmy na zwycięzcę drugiej grupy Sp76. Nasze dziewczyny pokonały je gładko 2:0 zapewniając sobie grę o złoto. W FINALE siatkarki trenerki Anny Dambek nie dały szans Sp 50 wygrywając 2:0 i tym samym zdobywając złoty medal🙂

Nieco gorzej poszło chłopcom z klasy 6. Podopieczni trenera Krzysztofa Kubiaka chcieli powtórzyć sukces sprzed roku gdzie zdobyli srebrny medal. Niestety, ale  szczęście w tym dniu nam nie sprzyjało i chłopcy mimo, że walczyli nie wyszli z grupy i musieli zadowolić się 5 miejscem:(

Troszkę lepiej spisały się siatkarki klas 5. Podopieczne trenerki Bożeny Stankiewicz zaczęły mocnym uderzeniem wygrywając oba mecze w grupie. Po tych meczach wszyscy typowali, że nasze dziewczyny powalczą o złoto ale…no właśnie , coś się zacięło i szybko się skończyło… tylko na 4 miejscu:(

Wielką niewiadomą było jak zagrają chłopcy z klas 5. Na finał szliśmy w mocno zmienionym składzie (brak 2 podstawowych zawodników). Podopieczni trenera Krzysztofa Kubiaka w grupie zmierzyli się z Sp50 ulegając im 0:2 oraz z Sp45 wygrywając 2:1. Z grupy wyszliśmy z drugiego miejsca i w półfinale trafiliśmy na Sp 28. Po zaciętym meczu wygraliśmy po tibreku 2:1 zapewniając sobie grę w finale. W grze o złoty medal ponownie trafiliśmy na Sp 50. Po dramatycznym meczu ulegliśmy im 2:0…ale mamy Srebro …mamy medal…srebrny medal🙂 Niedługo nasi siatkarze będą mieli możliwość rewanżu, gdyż dwie drużyny z pierwszych miejsc awansowały do finału strefy wrocławskiej. Mam nadzieję, że zagramy w najsilniejszym składzie i pokarzemy wszystkim gdzie raki zimują…:))