Pod koniec lat siedemdziesiątych przyznano naszej Szkole status klas sportowych o specjalności piłka siatkowa dziewcząt. Wkrótce upłynie 30 lat od chwili, gdy funkcjonują w naszej szkole klasy, w których dziewczęta z terenu Wrocławia mogą kontynuować naukę oraz rozwijać swoje sportowe zainteresowania i uzdolnienia. Codzienne dwugodzinne zajęcia siatkarskie pod okiem trenerów owocują od lat sukcesami w skali miasta, województwa i kraju.

Najzdolniejsze dziewczyny stanowią zaplecze I-ligowej sekcji Klubu Sportowego „Gwardia”. Część z nich zasiliła kluby w Polsce i za granicą. Oto przykłady z ostatnich lat: Karolina Ciaszkiewicz – Bielsko-Biała, Joanna Kaczor – Muszyna (uczestniczka IO w Pekinie), Marta Haładyn, Agnieszka Jagiełło, Marta Solipiwko, Aleksandra Krzos – obecnie „Gwardia” Wrocław.

Kadra Młodzieżowa i Szkoła Mistrzostwa Sportowego to kolejne miejsca dla najlepszych, gdzie trafiają nasze wychowanki. Corocznie odnosimy sukcesy na najniższym szczeblu rozgrywek w mini siatkówce (dwójki, trójki, czwórki). Prawie z każdych Mistrzostw Polski wracamy z medalami (2008 – brązowy medal w trójkach). Medalowe zdobycze są udziałem naszych absolwentek również w gimnazjum i liceum.

Szkoła dysponuje dobrą bazą do realizacji swoich planów. Odnowiona sala sportowa, dobrze wyposażone gabinety lekcyjne, rozumiejący sport nauczyciele i wychowawcy dają duże prawdopodobieństwo osiągnięcia sukcesu. Nie bez znaczenia jest fakt, że uczennice klas sportowych to w większości posiadaczki świadectw z paskiem.

Przerwy wakacyjne są wykorzystywane do organizowania zgrupowań sportowych (zimowe – Milicz, letnie – Rewal). Szkoła – choć niewielka – udanie wypada w rywalizacji sportowej dzielnicowej i miejskiej w konfrontacji z wielokrotnie liczniejszymi placówkami. Ubiegły rok to VI miejsce w mieście!

Nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy to doświadczona kadra:

Bożena Stankiewicz-dziewczęta, Krzysztof Kubiak-chłopcy, Jerzy Zachemba-dziewczęta.

Zachęcamy dziewczynki z klas III i IV z terenu Wrocławia do udziału w zajęciach sportowych grupy naborowej, z której zostaną wybrane kandydatki do przyszłych klas sportowych.

Zapraszamy w poniedziałki i czwartki o godz. 16.00 do SP 97 ul. Prosta 16.

Informacje o zajęciach u p. Jerzego Zachemby tel. kom. 609191713