18.09.2019 w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne poświęcone segregowaniu odpadów sponsorowane przez Ekosystem. Uczniowie klasach trzecich, czwartych i piątych dowiedzieli się: do którego pojemnika wyrzucić skoszoną trawę, co zrobić ze zużytą baterią, gdzie wrzucić karton po mleku lub po soku? Czy warto pakować kanapki w folię aluminiową? Czy na zakupy zabierać długo rozkładającą się foliową reklamówkę, a może wybrać torbę wielokrotnego użytku, którą w dodatku można samemu stworzyć. Co zrobić ze starą lodówką, pralką, mikrofalówką? Co to jest PSZOK? Zajęcia były prowadzone w przyjaznej atmosferze, z wykorzystaniem różnych, kreatywnych pomocy dydaktycznych, które ułatwiły przyswojenie i pogłębienie wiedzy na temat segregowania śmieci.