W dniu 6.12.2019 r. uczniowie klas 1a i 1b uczestniczyli w wycieczce do „Kolejkowa”. Pierwszym punktem programu były warsztaty, podczas których dzieci miały okazję wcielić się w twórców makiet. Uczniowie własnoręcznie tworzyli i dekorowali wrocławskie kamieniczki, a wykonane prace wraz z pamiątkowymi dyplomami otrzymali w prezencie do domu.

Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie makiety „Kolejkowa” – w miniaturze podziwialiśmy kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, czy też schronisko Szwajcarka. Najbardziej podobały nam się oczywiście miniaturowe „kolejki”, które z miłym dla ucha szumem pędziły torami przez tunele, stacyjki i góry. Pełni wrażeń i nowych wiadomości na temat zabytkowego Dworca Świebodzkiego ( w którym mieści się „Kolejkowo”) – wróciliśmy do szkoły.