W czwartek na terenie Szkoły Podstawowej nr 97 we Wrocławiu szesnaście par mieszanych wzięło udział w turnieju siatkówki plażowej, otwierając miłym akcentem, plażówkowe granie w roku 2020.

Warto zaznaczyć, że turniej odbył się w zgodzie z zasadami obowiązującymi w tym trudnym okresie, powracania do rzeczywistości po największych obostrzeniach związanych z COVID-19. Mając w głowie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, nie zabrakło przy tym radości z możliwości uprawiania swojej ulubionej dyscypliny. Warto pamiętać, że „wychowankami” SP 97 jest wielu uzdolnionych siatkarzy i siatkarek, chociażby: Joanna Kaczor, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, czy Maciej Muzaj.

Turniej oficjalnie otwarto w obecności przedstawicieli pionu szkolenia Volley Wrocław (m.in. Rafał Błaszczyk, Andrzej Krowiak) oraz GWR Academy (Tomasz Barański, Marcin Sobusiak).

– Z podziwem patrzę na dziewczynki i chłopców, wszyscy zadowoleni, trenujący siatkówkę. Staramy się wracać do tej normalności i fantastyczne jest to, że właśnie u nas w szkole udało się taki turniej zorganizowaćCieszę się też, że te ostatnie ruchy ze strony Gwardii, wskazują, że idzie ku dobremu w temacie szkolenia młodzieży. Utworzenie GWR Academy spowoduje, że ta współpraca z naszą szkołą nadal będzie się bardzo dobrze układać. Choć poprzedni sezon, nie ukrywajmy, był trudny dla gwardyjskiej młodzieży, mieliśmy zapewnienia, że KFC Gwardia nie zostawi szkolenia samemu sobie. I faktycznie, cieszę się, że tak się stało i pojawił się pomysł na akademię – mówi wicedyrektor SP 97, Marek Marcinkowski.

– W ramach integracji, znając się od lat i będąc kiedyś jednym klubem siatkarskim, uważamy, że takie inicjatywy – jak ta dzisiejsza – są bardzo ważne. Pokazać, że środowisko siatkarskie we Wrocławiu dobrze sobie radzi, teraz jako Volley u dziewcząt i GWR Academy, u chłopaków. Najważniejszy aspekt to pozytywne działanie na rzecz dzieciaków. Długa pandemiczna przerwa za nami i to tak naprawdę pierwsza okazja do wspólnego grania – mówi koordynator GWR Academy, Tomasz Barański.

Wyniki turnieju:
1 miejsce Aleksandra Gołębiowska / Marcel Chmielewski
2 miejsce Joanna Chorąża / Tytus Nowik
3 miejsce Emilia Kurnikowska / Andrzej Kwapiński

Co ciekawe, już w najbliższy weekend (tj.6-7.06) obędą się mistrzostwa wojewódzkie w siatkówce plażowej w tej kategorii wiekowej. Kadeci GWR Academy oraz kadetki Volley Wrocław będą również rywalizować we wrześniu w półfinałach MP w wydaniu halowym.

MP