Uczniowie klas 1–3 naszej szkoły uczestniczą w programie „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Zajęcia prowadzone przez pana Krzysztofa we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej zostały podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Dzieci uczyły się, jak sprawdzać przytomność, wzywać pomoc, układać poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową. W warsztatach pomagali również uczniowie starszych klas.
To były niezwykle wartościowe zajęcia, dzięki którym dzieci zdobyły ważną wiedzę i przekonały się, że pomaganie innym może uratować życie.
Ratujemy i Uczymy Ratować;)



