W dniu 18.01.2023 r. Szkoła Podstawowa nr 97 im. Jana Brzechwy miała przyjemność  gościć wspaniałych zerówkowiczów z wrocławskich przedszkoli – Przedszkola nr 87 „Wrocławskie Dzieciaki”, 41, 95, 33  oraz Niepublicznego Przedszkola Muzyczno-Językowego „Wesołych Nutek”. W naszej zainscenizowanej dżungli pochodzącej  z ” Akademii Pana Kleksa”, przechodząc przez mostek nad wodą ze śpiącym krokodylem czy hipopotamem dotarli na zajęcia z języka angielskiego w palmiarni, ucząc się nazw zwierząt, poznając przeróżne rośliny i spacerując między palmami, fikusami, paprociami, gdzie akurat schroniły się zwierzęta. W sali gimnastycznej obok mogli doskonalić swoje umiejętności na zajęciach sportowych pokonując tor przeszkód. Następnie była chwila relaksu przy poczęstunku w szkolnej stołówce, a później, zregenerowani i szczęśliwi ruszyli na zajęcia logiczne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, w trakcie których rozwijali kojarzenie, spostrzegawczość, reagowanie na czas przy rozwiązywaniu zadań, a także na zajęcia plastyczne, a podczas nich, , stosując przeróżne techniki, tworzyli przepiękne kaczki dziwaczki. Ostatnim, a również bardzo pouczającym elementem naszych zajęć była wizyta w gabinecie stomatologicznym naszej szkoły, gdzie mogli obejrzeć ząbki pluszowego smoka patrząc kamerę i lusterko dentystyczne oraz nauczyć się prawidłowego mycia zębów, jak i otrzymali własne, profesjonalne szczoteczki do zębów od Pani Stomatolog Mileny Delijewskiej.

Serdecznie dziękujemy tak znamienitym gościom za przybycie i spędzenie z nami tak wspaniałego czasu. Nauczyciele i uczniowie SP97.

Widziane obiektywem.