20 maja 2019 roku biblioteka szkolna, po raz kolejny w tym roku szkolnym, zorganizowała spotkanie autorskie z panem Krzysztofem Petkiem – autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Takie wydarzenia czytelnicze dostarczają uczestnikom spotkania wiele wrażeń, uczą i bawią zarazem, wzmagają ciekawość poznawczą i zachęcają do sięgania po książki. Atrakcją dodatkową jest upominek Autora
do każdej zakupionej książki.

Tym razem Pan Krzysztof Petek spotkał się z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich, którym opowiadał o nowych bohaterach swojej kolejnej książki i śledztwie, które w starym pałacu poprowadziło rodzeństwo ośmiolatków. Prezentacja fotograficzna zabrała młodych czytelników do Transylwanii, by potem przeskoczyć do polskiego pałacu z jego tajemnicami. 

Autor promował swoją najnowszą książkę napisaną specjalnie dla tych, którzy zaczynają przygodę z czytaniem. „Zagadka kaszlącego upiora” przygotowana została tak, że część stanowi tekst, część zaś rodzaj komiksu z łatwymi do czytania zdaniami. 

Po spotkaniu każdy uczestnik mógł kupić książkę „Zagadka kaszlącego upiora”
z dedykacją Autora.

Książkę z dedykacją Autora otrzymała również nasza biblioteka szkolna! To już trzeci prezent od Pana Krzysztofa. W zbiorach biblioteki znalazły się bowiem dwie poprzednie nowości: „Spokojne wakacje” oraz „Amulet pecha”.

Za spotkanie serdecznie Panu Krzysztofowi Petkowi dziękujemy!!

Zapraszam do odwiedzenia strony autora na:

www.zagadkaupiora.pl