15 września br. klasy 5a, 7a i 8a wyruszyły na wycieczkę do tajemniczej doliny Baryczy. Zaledwie godzinę jazdy z Wrocławia w dolinie, która oplata rozlewiska  rzeki można  znaleźć wiele uroczych miejsc czekających na swoich odkrywców.

„Jedyne i niepowtarzalne miejsce w Europie, w którym człowiek funkcjonuje z dziką przyrodą na zasadach pełnego partnerstwa. To tutaj świat ptactwa wodnego może czuć się, jak w raju. Drzemie w nich olbrzymia moc – moc niesamowitego piękna dzikiej przyrody. Stawy są ostoją nieoswojonej zwierzyny. Stawową codziennością, nie tylko czasu przelotów, są wielkie gromady ptactwa: gęgawy, krakwy, zauszniki, perkozy rdzawoszyje, błotniaki stawowe, rybitwy rzeczne, bąki, zielonki, podgorzałki. Do tego jeszcze łabędzie, kormorany, czaple białe i siwe, łyski, śmieszki, żurawie i bieliki. Lista tutejszych ptaków może sięgać nawet 270 gatunków.”

(http://www.krainaniezwyklosci.pl/pl,03,,tysiace,powodow,,by,tam,byc,,119.html)

I nie zawiedliśmy się!

Dopisała cudowna, wręcz wakacyjna pogoda. Mieliśmy niepowtarzalną okazję obcować z dziką przyrodą skąpaną jesiennymi barwami. Cudowne krajobrazy, odgłosy natury, spotkania z dzikimi zwierzętami…

Na co dzień wielu z nas nie ma okazji do tylu „odkryć”.  Pomimo zmęczenia wróciliśmy bardzo zadowoleni.  Była to wspaniała lekcji biologii w terenie.

Uczestnicy wycieczki

relacja fotograficzna