21 października 2017 grupa dzielnych, młodych wędrowców z różnych wrocławskich szkół spotkała się rano na Dworcu Głównym, aby wsiąść do pociągu wiozącego nas do Brzegu Dolnego.

Pasjonaci wędrówek wzięli udział w XIV Międzyszkolnym Rajdzie Turystycznym organizowanym przez nauczycieli z naszej szkoły. Stawili się licznie uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum nr 4  i Szkół Podstawowych nr 5, 12, 14, 32, 63, 81, 97.

Trasa wędrówki wiodła przez Dolinę Odry z Brzegu Dolnego przez Lubiatów, Rezerwat „Zabór” do Miękini. Uczestnicy rajdu w trakcie wędrówki wypełniali karty zadań oraz zawiązywali nowe znajomości i przyjaźnie.

Dłuższy postój zaplanowaliśmy przy jeziorkach starorzeczy i w Rezerwacie Przyrody „Zabór”, gdzie poznaliśmy faunę i florę lasów łęgowych Doliny Odry.

Turystyczną zabawę powtórzymy za rok, jak zwykle w październiku, na kolejnym XV już rajdzie. A gdzie nas nogi poniosą? Zobaczymy.

Z turystycznym pozdrowieniem – organizatorki: Iwona Dzięcioł i Renata Jędrusik.