W sobotę 7.05 w Miliczu odbył się trzeci finałowy turniej Kindera klas 6 „4”. Do finału przystąpiło 8 najlepszych zespołów, w tym dwa zespoły z naszej szkoły; grano systemem każdy z każdym. Zaplanowano 7 kolejek po 4 mecze. Najlepsze trzy drużyny miały zagwarantowany start w Mistrzostwach Polski Kinder + Sport. Nasze zespoły turniej rozpoczęły od pewnych wygranych po 2:0. Kolejne mecze tylko potwierdzały, że na nasze dziewczyny nie ma mocnych. Po 4 kolejkach nasze ekipy jako jedyne mogły się pochwalić czterema zwycięstwami. W piątej kolejce II zespół musiał uznać wyższość dziewczyn z Lubania Śląskiego. Jedynym niepokonanym zespołem był I zespół naszej szkoły. W szóstej kolejce doszło do bratobójczego pojedynku między naszymi zespołami.  II drużyna musiał wygrać ten mecz żeby nie spoglądać się na inne wyniki. W pierwszym secie dziewczyny z zespołu I wygrały 15-9. Drugi set lepiej rozpoczął II zespół i do końca nie oddał prowadzenia wygrywając 15-11. Plan minimum był wykonany – urwanie seta I zespołowi. A w tibreku jak to na loterii , wszystko jest możliwe. I tak się stało , II zespół poszedł za ciosem i wygrał cały mecz 2:1 czym w przedostatniej kolejce zagwarantował sobie minimum III miejsce. Przed ostatnią kolejką nasze drużyny miały po jednej porażce i tylko katastrofa mogła je pozbawić awansu do finału.W ostatniej kolejce I zespół ograł 2:0 Milicz, a II wygrał 2:0 z SP 50. Oba zespoły pewne już były awansu do Finałów Mistrzostw Polski. Jedyną niewiadomą było to, który zespół zdobył złoto , a który srebro. Po obliczeniach wszystkich punktów i setów okazało się, że zespół I zdobył złoto a II srebro. Różnica była minimalna – 1 set na korzyść I drużyny. To kolejny sukces naszych siatkarek z klas 6. Przypomnę, że nasze dziewczyny wcześniej zdobyły złoty medal Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego i też będą reprezentować barwy naszej szkoły w Mistrzostwach Polski:)