Co jest najlepszą motywacją do nauki języka obcego? Zapewne każdy ma własną odpowiedź, jednak zazwyczaj jednym z podstawowych wymienianych powodów  jest możliwość porozumienia się z osobami z innych krajów. Okazuje się, że nie trzeba (i nie powinno się!) z tym czekać aż do perfekcyjnego opanowania języka, ale kontakt z rówieśnikami z zagranicy można nawiązać już będąc w młodszych klasach szkoły podstawowej.

Z tego powodu uczniowie klasy 3 b na lekcji języka angielskiego w kwietniu napisali list do kolegów ze szkoły w Asti we Włoszech. Opisali w nim nasze miasto, swoje zainteresowania i przedmioty, których uczą się w szkole. Ola narysowała piękny obrazek, przedstawiający najbardziej charakterystyczne miejsca we Wrocławiu, Oliwier przepisał starannie cały list, cała klasa podpisała się i wysłaliśmy to pocztą do Włoch. Niedawno dostaliśmy odpowiedź! Uczniowie z Asti przysłali nam kilka rysunków z zabytkami i widokami ich miasta oraz list, w którym krótko opisali, jak wygląda ich nauka i czas wolny we Włoszech.

Dzięki temu projektowi dzieci przekonały się, że nawet w ich wieku możliwe jest skuteczne  porozumiewanie się w j. angielskim z osobami z zagranicy, a także dowiedziały się, jak żyją ich rówieśnicy we Włoszech. Mamy nadzieję, że to nie był ostatni list, jak wymieniliśmy z Włochami!

Maria Dziedzic