fot. Magdalena Pasiewicz

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pani Pauliny Falkiewicz wzbogaconym galerią zdjęć pani Magdaleny Pasiewicz, opublikowanym w biuletynie wroclaw.pl dotyczącym rozdania nagród za Międzyszkolny Konkurs Plastyczny dla powiatu wrocławskiego „Nasze spotkania z twórczością Jana Brzechwy. Edycja II – Lis Witalis (klasy I-III) oraz Pan Kleks (klasy IV-VIII).

Do konkursu zgłoszono ponad 120 prac z aż 17 szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu wrocławskiego.

Jury wyłoniło aż 10 Laureatów oraz 10 Wyróżnionych (łącznie w obu kategoriach wiekowych).

Nagrody rzeczowe stanowiły m.in. podwójne bilety do Kina Nowe Horyzonty, książki o wielkich muzykach, odkrywcach, naukowcach czy także tomiki wierszy Jana Brzechwy oraz szkicowniki, zestawy ołówków, akwareli, a także wiele gadżetów dla dzieci.

Nieodebrane dyplomy i nagrody można będzie odebrać w dniach 08-12.01.2024 roku (w pon od godz. 13:00 do 17:15, a w pozostałe dni od 8:00 do 17:15) zgłaszając się na dyżurkę szkolną SP 97 (ul. Prosta 16, 53-509 Wrocław).

Galę uświetniły recytacje trójki uczniów klasy 3. Można było usłyszeć m.in. wiersze Jana Brzechwy pt. „Kłamczucha” oraz „Samochwała”.

Podczas wydarzenia zaprezentowano większość prac konkursowych – znacznie więcej będzie można obejrzeć jeszcze w styczniu na wystawie w Kinie Nowe Horyzonty. O terminie wystawy poinformujmy w osobnym wpisie.

Składamy serdeczne podziękowania dla Kina Nowe Horyzonty za przekazane bilety oraz możliwość zorganizowania wystawy, a także dla biuletynu wroclaw.pl za patronat medialny i powstałe dwa artykuły dotyczące konkursu.

Dziękujemy za Państwa obecność podczas Gali oraz wszelkie zaangażowanie w drugiej edycji konkursu. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej i udziału w kolejnych konkursach i wydarzeniach!

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/konkurs-plastyczny-dla-uczniow-szkol-podstawowych-wreczenie-nagrod-zdjecia