4 grudnia 2017 Wrocławski Szkolny Związek Sportowy i Polskie Stowarzyszenie Fistballu zorganizowało w LO nr XII warsztaty dla nauczycieli oraz dzieci i młodzieży z ciekawej dyscypliny, którą jest Fistball.

Zawody fistballowe odbyły się w tym roku podczas największej sportowej imprezy w Polsce czyli The World Games 2017. Dyscyplina została pozytywnie odebrana przez licznie zgromadzoną publiczność dlatego postanowiono zorganizować warsztaty dla wrocławskich szkół. Podczas szkolenia, które poprowadził Pan Robert Szczerbaniuk (były reprezentant Polski w piłce siatkowej), uczestnicy dowiedzieli się na czym polega dopiero rozwijająca się w Polsce dyscyplina a także mogli spróbować swoich umiejętności w czasie ćwiczeń i gry.

W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy 6a, 7c i 2d pod opieką pani Moniki Gębarskiej i pana Krzysztofa Kubiaka.