Od września do grudnia 2014 r. w naszej szkole odbywał cykl zajęć z rękodziełem i instrumentami z dawnych tradycji. Chętnie uczestniczyliśmy w zajęciach.
Dzieciom młodszym podobało się spotkanie z instrumentami, wycinanki czy papierowe kwiaty, ale najwięcej radości sprawiało filcowanie, którego efektem były wykonane białe myszki.

Uczennice starszych klas poznały nowe techniki, tj. filcowanie czy splatanie sznurów oraz inne sposoby wykorzystania znanych im materiałów plastycznych podczas wykonywania papierowych kwiatów. Bardzo interesujące były zajęcia z nawlekaniem koralików. Dziewczęta mogły wykonać sobie ciekawą biżuterię, a zdobyte umiejętności wykorzystać do przygotowania własnoręcznie wykonanych upominków mikołajkowych.

Warsztaty odbywały się w ramach programu „Spotkania ze sztuką tradycyjną” Fundacji OVO dla Kultury i Edukacji dofinansowanego przez Gminę Wrocław.