11 Listopada to wyjątkowe Święto Narodowe, które na stałe weszło w poczet tradycji Szkoły Podstawowej nr 97 im. Jana Brzechwy we Wrocławiu. To jedno
z najważniejszych świąt państwowych, przeżywanych i obchodzonych przez każdego Polaka z szacunkiem i powagą, choć z różnymi emocjami i wspomnieniami.

W tym roku uczniowie wraz z nauczycielami uczcili 103 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę radośnie i bardzo biało – czerwono. Atmosferę obchodów Święta Narodowego dało się wyczuć w naszej szkole, kiedy
na korytarzach zaczęły pojawiać się pierwsze okolicznościowe gazetki. Uczniowie
na lekcjach plastyki wykonywali rozmaite prace plastyczne poświęcone symbolom
i barwom narodowym. Dzieci z klas I – III przygotowywały się do uroczystej akademii a starsi uczniowie – do kilku konkursów: Pieśni Patriotycznej i Legionowej,
na Najciekawszy Kącik Narodowy,  Stroju Galowego.

Konkursy listopadowe zainicjowane przez Radę Samorządu Uczniowskiego cieszą się wielką popularnością wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Integrują środowisko szkolne, wzmacniają poczucie przynależności narodowej i stanowią źródło cennej wiedzy połączonej z dobrą zabawą.

Do naszej zabawy włączają się także Rodzice uczniów – to dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu nasza Szkolna Kawiarenka pełna jest pysznych domowych wypieków, przepięknie udekorowanych i przepysznie smakujących.

Brawa i wielkie dzięki dla wszystkich za zaangażowanie i pomysłowość!

Zobaczcie fotograficzną relację.