Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

W codziennym życiu zdarza się i tak, że trudności i problemy, które nas spotykają są ponad miarę naszych sił i że nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Czasem mamy obniżony nastrój, nic nas nie cieszy, mamy problemy w pracy i w życiu rodzinnym i jesteśmy ciągle zestresowani. Mamy poczucie piętrzących się trudności, towarzyszącego nieustannie lęku czy zmęczenia, co odbija się na naszym funkcjonowaniu w wielu dziedzinach życia, niejednokrotnie bardzo je utrudniając.

Jest to moment, który wiele osób lekceważy licząc, że „jakoś się ułoży”, albo zwraca się o pomoc do rodziny czy przyjaciół. Często jednak doświadczamy takich kryzysów, z którymi trudno jest sobie poradzić samemu, a bliscy mimo szczerych chęci nie są w stanie nam pomóc. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do osób zawodowo zajmujących się pracą z ludźmi w trudnych dla nich okresach, specjalistów w dziedzinie pomocy psychologicznej, czyli do psychologa lub psychoterapeuty.

Warto więc posiadać informacje, gdzie w trudnych sytuacjach i momentach życiowych można szukać dla siebie bezpłatnej i bezpiecznej, bo zdalnej pomocy i warto o taką pomoc prosić.

Dlatego Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego na czas epidemii koronawirusa i obostrzeń wprowadzonych przez rząd uruchomiło specjalne numery telefonu, pod którymi dyżurują psychologowie.

Bezpłatna pomoc psychologiczna jest skierowana do osób, które w czasie epidemii koronawirusa nie radzą sobie też z lękiem, samotnością i izolacją.  

,,- Pomocą w tym trudnym czasie służą doświadczeni psychologowie. Jest ona dostępna przez całą dobę pod kilkoma numerami telefonu – informuje Beata Nawrotkiewicz z Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, które uruchomiło telefoniczne wsparcie”. 

WCRS podkreśla, że izolacja domowa, choć jest najskuteczniejszą metodą walki w rozprzestrzenianiu się koronawirusa, może jednocześnie powodować uzasadniony lęk i smutek. Ponieważ sytuacja epidemiologiczna zmienia się z dnia na dzień, ważne jest, by każdy, kto w tym czasie czuje, że sytuacja go przerasta, mógł znaleźć fachową pomoc.

Wsparcie można uzyskać pod numerami:

  • 71 799 68 55 – od poniedziałku do piątku w godz. 16-8, w sobotę i w niedzielę – całą dobę,
  • 538 579 554 – od poniedziałku do piątku w godz. 8-20,
  • 538 579 555 – od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. 

Można również skorzystać z Kryzysowego telefonu zaufania 116 123
Codziennie od 14.00 do 22.00!
Numer jest bezpłatny.

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.

Życzę Państwu mimo wszystko dużo optymizmu i nieustająco dużo zdrowia. Przypominam też, że służę Państwu codziennie w ramach godzin swojej pracy w sposób zdalny, telefonicznie, za pomocą skypa i dziennika elektronicznego swoją pomocą. W pilnych przypadkach również i poza tymi godzinami.

Z pozdrowieniami

Pedagog Justyna Terlecka